CCS international s.r.o.

English

A K T U A L I T Y   A   A K C E


                                        

Windows 10 - Konec bezplatného upgrade ???

Upgrade na Windows 10 je pořád zadarmo, Ještě není všem dnům konec

Tedy určitě ne těm pro bezplatný upgrade na Windows 10. Microsoft i po datu 29. 7. 2016 nabízí aktualizaci svého nejnovějšího softwaru pořád zadarmo. Jak již někteří z vás předpokládají – ano, je v tom jistý háček. Ale pěkně popořádku…

Microsoft dával více než rok celému světu vědět o tom, že v osudné datum vyprší možnost stahovat Windows 10 zdarma. Tohoto svého slibu sice nakonec dostál, avšak pro některé, jak se později zjistilo, to evidentně neplatí. Aktualizovat zadarmo se dá tedy pořád, ale jen v případě, že používáte technologie usnadnění.

 
Tento krok je vychází vstříc lidem, kteří k práci na počítači potřebují speciální technologickou asistenci.

Jak společnost uvádí na své oficiální webové stránce: „...Microsoft nepřestává usilovat o zlepšování prostředí Windows 10 pro uživatele těchto technologií. Aktualizací Windows 10 Anniversary Update jsme udělali řadu kroků k lepší dostupnosti usnadnění ve Windows 10. Další informace si můžete přečíst na našem blogu, který se těmto zlepšením věnuje podrobněji.”
Speciální usnadnění?

Co si pod tímto slovním spojením vlastně představit? Podle serveru zive.cz to mohou být: „...jak hardwarové pomůcky, tak nové funkce pro usnadnění přístupu ve Windows. Těmto uživatelům chce Microsoft nabídnout Windows 10, neboť Anniversary update nabídne v tomto směru novinky, jako je vylepšený předčítač textu Narrator”.

Jak ale přijde Microsoft na to, že tyto technologie opravdu používáte? Asi tušíte, jak zní odpověď – zatím nijak. Je tudíž na vašem svědomí a morálních zásadách, zda si budete z Windows 7 aktualizovat na Windows 10 i tak. Upgrade na Windows 10 je pořád zadarmo 

 

  Počítače CCS s procesory INTEL   s e d m é   generace

Loni uvedené procesory Intelu řady Skylake se nyní dočkávají aktualizace. Na trh přichází řada Kaby Lake. Nemění architekturu ani výrobní proces, ale přesto přidává něco navíc.

Optimalizace pro 4K

Hlavní změna u sedmé generace přichází ve výkonu.

Procesorový výkon opět o pár procent vzrostl, ale to není hlavní důvod. Především nyní do procesorů Intel přichází podpora kódování a dekódování 4K videa v kodecích HEVC a VP9. Tam, kde předchozí generace při přehrávání 4K videa z YouTube nebo Netflixu zatížila procesor na úroveň šedesáti procent, nová generace to srazí na pět procent. S tím souvisí i spotřeba, kde z deseti wattů při přehrávání 4K obsahu to u nové generace klesne na pouhého půl wattu.